Gabinet weterynaryjny GoldenVet

Dowiedz się o nas więcej!

Agnieszka Rudnicka

Agnieszka Rudnicka

Specjalista chorób psów i kotów

Ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2012 roku. Moją wiedzę praktyczną zdobywałam w Przychodni Weterynaryjnej KANZAWA oraz podczas licznych praktyk w ambulatoriach klinik Chorób Wewnętrznych, Rozrodu i Chirurgii na tym samym uniwersytecie.

W trakcie studiów specjalizacyjnych z zakresu Chorób psów i kotów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zgłębiałam swoją wiedzę, którą do dziś rozwijam na licznych konferencjach i warsztatach.

Moje główne zainteresowania to diagnostyka obrazowa. Z pełnym zaangażowaniem dążę do skutecznego leczenia moich pacjentów. Nie poddaję się i walczę do końca o ich zdrowie i życie.

Prywatnie jestem właścicielką dwóch Golden Retrieverów – Nelly i Ramzesa, które przygarnęłam z Fundacji Warta Goldena

Małgorzata Gruszka

Małgorzata Gruszka

Specjalista stomatolog

Studia ukończyłam na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2012 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam we Wrocławiu, między innymi w Gabinecie dr Jonkisza.

Na co dzień pragnę nieść pomoc naszym czworonożnym pupilom, dlatego zajmuję się profilaktyką oraz leczeniem chorób wewnętrznych psów i kotów. Podczas jednego z licznych stażów moje zainteresowanie wzbudziła stomatologia małych zwierząt oraz behawioryzm i szkolenie psów.

Od 2016 roku szkolę się w zakresie profesjonalnej stomatologii, aby coraz lepiej diagnozować i leczyć schorzenia jamy ustnej Państwa pupili. Uczestniczyłam w kursach i warsztatach organizowanych między innymi przez Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ). W 2018 roku ukończyłam europejski kurs European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) w zakresie stomatologii weterynaryjnej I stopnia, który odbywał się we Włoszech. W tym roku biorę udział w kursie II stopnia, aby móc jeszcze lepiej zajmować się pacjentami z problemami jamy ustnej.

Wolny czas spędzam z mężem oraz dwoma synkami a także trenując agility i frisbee z moją suczką aussie Kiwi. Prywatnie moimi pasjami są książki i żeglowanie. Przyjaciele twierdzą, że jestem mistrzynią pieczenia serników.

Michał Kośmieja

Michał Kośmieja

Specjalista kardiolog

Studia ukończyłem na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Zainteresowanie kardiologią pojawiło się u mnie już w czasach studiów, i spędzałem wiele wolnych chwil w pracowni kardiologii. Miałem tam okazję przez kilka lat obserwować i wspomagać w pracy takich specjalistów jak Prof. dr hab. Urszula Pasławska czy dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak. Regularnie uczestniczę i kształcę się na konferencjach kardiologicznych zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dlatego Drogi Właścicielu !
Jeśli zauważyłeś, że Twój czworonożny przyjaciel:

  • szybciej się męczy,
  • jest mniej aktywny niż zwykle,
  • spędza dużo czasu na leżeniu i śpieniu,
  • kaszle lub ma inne niepokojące objawy,

To mogą to być pierwsze symptomy chorób serca.

Zapraszam Cię na konsultacje kardiologiczne, podczas których przeprowadzę dokładne badania oraz postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Dbajmy razem o zdrowie naszych pupili i reagujmy na czas, aby zapewnić im jak najdłuższą i najszczęśliwszą przyszłość.

Elżbieta Giza

Elżbieta Giza

Specjalista neurolog

Po ukończeniu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2011 roku, przez pięć lat byłam związana z macierzystą uczelnią. Odbywałam tam studia doktoranckie i pracowałam w gabinecie neurologicznym przy Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów pod okiem dr n. wet. Marcina Wrzoska, DECVN.

W tym czasie odbyłam również liczne staże zagraniczne, zarówno w prywatnych klinikach o profilu neurologiczno-fizjoterapeutycznym, jak i w ośrodkach naukowych. W 2016 roku obroniłam pracę doktorską dotyczącą badań elektrodiagnostycznych w przebiegu chorób obwodowego układu nerwowego, w tym polineuropatii związanej z niedoczynnością tarczycy u psów.

Obecnie pracuję na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu jako adiunktka, a także kontynuuję pracę kliniczną z pacjentami neurologicznymi w gabinecie GoldenVet we Wrocławiu.