Paszport dla psa

Wrocław to miasto, w którym mieszkasz, ale podróżujesz ze zwierzętami towarzyszącymi po całej Unii Europejskiej? Podpowiadamy, jak dostać paszport dla psa czy innego zwierzęcia, które przewozisz.

  • Zwierzę musi być  oznakowane za pomocą transpondera (potocznie zwanego chipem) wszczepionego po lewej stronie szyi. Tatuaże były metodą identyfikacji zwierząt (do celów przemieszczania w UE) stosowaną do dnia 3 lipca 2011 r. Zwierzęta oznakowane czytelnym tatuażem przed ww. datą mogą być w dalszym ciągu przemieszczane zgodnie z obowiązującymi przepisami i takie znakowanie jest traktowane jako zgodne z przepisami rozporządzenia, jeśli w czasie przemieszczania towarzyszyć im będzie dowód, potwierdzający oznakowane tatuażem przed dniem 3 lipca 2011 r.
  • Gdy zwierzę jest oznakowane można wyrobić mu paszport.
  • Na koniec wykonywane jest szczepienie przeciwko wściekliźnie. W przypadku pierwszego szczepienia przeciwko wściekliźnie u zwierzęcia powyżej 12 tygodni uzyskuje ono ważność po 21 dniach od szczepienia. Następne szczepienia są ważne od daty podania, o ile nie został przekroczony poprzedni termin ważności szczepienia. Data szczepienia przeciwko wściekliźnie nie może być wcześniejsza niż data wszczepienia chipu!

Zachipuj psa lub inne zwierzątko u nas.

Menu