Badanie kardiologiczne psa i kota

W naszym gabinecie weterynaryjnym oferujemy Państwu możliwość zbadania swojego psa lub kota przez kardiologa weterynaryjnego.

Konsultacje kardiologiczne odbywają się u nas w gabinecie raz w miesiącu i przeprowadzane przez lekarza weterynarii Michała Kośmieję.

Wizyta trwa około 30 minut oraz nie wymaga uprzedniego przygotowania pacjenta.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja i umówienie się na konkretną godzinę.

Przyniesienie przez Państwa pełnej dokumentacji medycznej swojego podopiecznego będzie mile widziane.

Przebieg badania kardiologiczne psa, kota

  1. Badanie kardiologiczne rozpoczyna się omówieniem celu wizyty (np. niepokojące objawy lub sprawdzenie możliwości przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym).
  2. Następnie zostanie wykonane badanie USG (ECHO) serca, które pozwoli na ocenę budowy oraz pracy tego narządu, wychwyceniu wad serca lub nieprawidłowej pracy serca.
  3. Później na podstawie wyników zostaną Państwo poinformowani o stanie zdrowotnym swojego pupila. W razie konieczności lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie.

Badanie dla zwierzaka jest bezbolesne, a jedyną pamiątką, która po nim pozostanie to wygolony niewielki fragment sierści pod przednią łapką.

Na koniec wizyty dostaną Państwo wypis z dokładnym opisem stwierdzonego stanu pacjenta.

Serdecznie zachęcamy do regularnego umawiania się na badanie kardiologiczne. Szczególnie w przypadku ras narażonych na choroby serca, starszych zwierząt lub przed planowaną operacją przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym.