Chipowanie psa i kota

W naszym gabinecie weterynaryjnym we Wrocławiu chipowanie psa bądź kota możemy przeprowadzić podczas każdej wizyty – jeśli nie ma ku temu przeciwskazań.

Na czym polega oraz ile trwa chipowanie psa, kota?

Chipowanie polega na wstrzyknięciu chipa pod skórę w okolicy szyi. Zabieg jest krótki, trwa tyle, co zwykły zastrzyk, a bolesność związana jest tylko z wbiciem igły. Po zabiegu brak jest skutków ubocznych czy późniejszych obostrzeń.

Jakie zwierzęta i w jakim wieku chipujemy?

Zachipować możemy zarówno psa, jak i kota (szczególnie zalecamy w przypadku kotów wychodzących). Wstrzyknięcie chipu możemy wykonać u zwierzaka w każdym wieku.

Co robimy po zabiegu chipowania zwierzęcia?

Po zabiegu:

  1. sprawdzamy czy czytnik wykrywa chip,
  2. następnie wprowadzamy dane zwierzaka i właściciela do internetowej bazy danych,
  3. a na koniec  właściciel otrzymuje SMS potwierdzający rejestrację w systemie.

Po co chipujemy czworonogi?

Chipujemy zwierzęta po to, żeby w przypadku ich zaginięcia mogły jak najszybciej wrócić do domu. Aktualnie większość zwierzaków posiada czipy, stąd rutynowym postępowaniem w przypadku znalezienia psa lub kota jest sprawdzenie jego obecności u weterynarza. W niespełna kilka chwil jesteśmy w stanie odnaleźć właściciela zagubionego czworonoga.

Serdecznie zachęcamy Państwa do chipowania swoich pupili. One na co dzień nie odczują jego obecności, a my będziemy spokojniejsi, że zawsze mają swoje i nasze dane przy sobie, aby bezpiecznie mogły powrócić do domu.