W naszym gabinecie weterynaryjnym we Wrocławiu chipowanie możemy przeprowadzić podczas każdej wizyty jeśli nie ma ku temu przeciwskazań.

 

Chipowanie polega na wstrzyknięciu chipa pod skórę w okolicy szyi. Zabieg jest krótki, trwa tyle, co zwykły zastrzyk, a bolesność związana jest tylko z wbiciem igły. Po zabiegu brak jest skutków ubocznych, czy późniejszych obostrzeń.

 

Zachipować możemy zarówno psa jak i kota (szczególnie zalecamy w przypadku kotów wychodzących). Wstrzyknięcie chipu możemy wykonać u zwierzaka w każdym wieku.

 

Po zabiegu sprawdzamy, czy czytnik wykrywa chip, następnie wprowadzamy dane zwierzaka i właściciela do internetowej bazy danych, a na koniec  właściciel otrzymuje SMS potwierdzający rejestrację w systemie.

 

Chipujemy zwierzęta po to, żeby w przypadku ich zaginięcia mogły jak najszybciej wrócić do domu. Aktualnie większość zwierzaków posiada czipy, stąd rutynowym postępowaniem w przypadku znalezienia psa lub kota jest sprawdzenie jego obecności u weterynarza. W niespełna kilka chwil jesteśmy w stanie odnaleźć właściciela zagubionego czworonoga.

Serdecznie zachęcamy Państwa do chipowania swoich pupili. One na co dzień nie odczują jego obecności, a my będziemy spokojniejsi, że zawsze mają swoje i nasze dane przy sobie aby bezpiecznie mogły powrócić do domu.

Menu