Wy pytacie, my odpowiadamy
Badanie krwi należy wykonać na czczo, oznacza to, że zwierzę musi nie mieć dostępu do jedzenia przez conajmniej 12h, wode może pić.
Mocz do badania u kota można pobrać na pustą, zdezynfekowaną kuwetę. Możemy na żwirek położyć folie bezbarwną i zebrać mocz z folii lub użyć specjalnego żwirku, który nie wchłania moczu. Do posiewu najlpiej pobrać mocz poprzez punkcję pęcherza moczowego
Zabieg kastracji u kocura najlepiej wykonać około 7-8 miesiąca życia czyli w momencie osiągnięcia dojrzałości płciowej. Moment ten możemy poznać po zmianie zapachu moczu.
Szczenięta odrobaczamy raz na miesiąc do skończenia 6 miesiąca życia. Dobrze jest obserwować kał przez 2dni po odrobaczeniu czy nie wychodzą robaki, jeśli tak odrobaczenie należy powtórzyć po 14 dniach.
Po skończeniu 6 miesiąca życia psa odrobaczamy raz na 3 miesiące jeśli ma tendencje do zjadania odchodów lub w domu są małe dzieci, natomiast jeśli nie to wystarczy raz na 6 miesięcy.
Zabieg sterylizacji najlepiej jest przeprowadzić do drugiej cieczki, ponieważ zmniejszamy w ten sposób ryzyko nowotworu gruczołu mlekowego. W przypadku wystąpienia cieczki musimy odczekać 3miesiące po jej zakończeniu aby zabieg był bezpiecznie wykonany.
Zachęcamy do telefonicznego umawiania się wizyty – +48 502 234 122.
Jeśli zadzwonią Państwo odpowiednio wcześnie istnieje duża szansa na umówienie wizyty w tym samym dniu.
Jak najszybciej. Takie objawy mogą wskazywać zarówno na niegroźną niestrawność, jak i choroby zakaźne- zawsze warto skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia prawdopodobnej przyczyny jak i planu leczenia.
W przypadku zwierzą agresywnych warto, jeśli istnieje taka możliwość, skonsultować się najlepiej kilka dni przed planowaną wizytą, personel doradzi w jaki sposób przygotować się do wizyty. W gabinecie posiadamy torbę iniekcyjną, w której koty są unieruchomione, przez co łatwiej się z nimi współpracuje. Oczywiście istnieją różne przypadki i nie dajemy gwarancji na powodzenie w każdym przypadku.