FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Wy pytacie, my odpowiadamy

Badanie krwi należy wykonać na czczo, oznacza to, że zwierzę musi nie mieć dostępu do jedzenia przez conajmniej 12h, wode może pić.

Mocz do badania u kota można pobrać na pustą, zdezynfekowaną kuwetę. Możemy na żwirek położyć folie bezbarwną i zebrać mocz z folii lub użyć specjalnego żwirku, który nie wchłania moczu. Do posiewu najlpiej pobrać mocz poprzez punkcję pęcherza moczowego

Zabieg kastracji u kocura najlepiej wykonać około 7-8 miesiąca życia czyli w momencie osiągnięcia dojrzałości płciowej. Moment ten możemy poznać po zmianie zapachu moczu.

Szczenięta odrobaczamy raz na miesiąc do skończenia 6 miesiąca życia. Dobrze jest obserwować kał przez 2dni po odrobaczeniu czy nie wychodzą robaki, jeśli tak odrobaczenie należy powtórzyć po 14 dniach.
Po skończeniu 6 miesiąca życia psa odrobaczamy raz na 3 miesiące jeśli ma tendencje do zjadania odchodów lub w domu są małe dzieci, natomiast jeśli nie to wystarczy raz na 6 miesięcy.

Zabieg sterylizacji najlepiej jest przeprowadzić do drugiej cieczki, ponieważ zmniejszamy w ten sposób ryzyko nowotworu gruczołu mlekowego. W przypadku wystąpienia cieczki musimy odczekać 3miesiące po jej zakończeniu aby zabieg był bezpiecznie wykonany.

Zachęcamy do telefonicznego umawiania się wizyty – +48 502 234 122.

Jeśli zadzwonią Państwo odpowiednio wcześnie istnieje duża szansa na umówienie wizyty w tym samym dniu.

Jak najszybciej. Takie objawy mogą wskazywać zarówno na niegroźną niestrawność, jak i choroby zakaźne- zawsze warto skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia prawdopodobnej przyczyny jak i planu leczenia.

W przypadku zwierzą agresywnych warto, jeśli istnieje taka możliwość, skonsultować się najlepiej kilka dni przed planowaną wizytą, personel doradzi w jaki sposób przygotować się do wizyty. W gabinecie posiadamy torbę iniekcyjną, w której koty są unieruchomione, przez co łatwiej się z nimi współpracuje. Oczywiście istnieją różne przypadki i nie dajemy gwarancji na powodzenie w każdym przypadku.

Masz jeszcze jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami!

Napisz do nas wiadomość

Zadzwoń do nas

Masz inne pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi skontaktuj się z nami.