Profilaktyka psa i kota

Gabinet weterynaryjny GoldenVet to miejsce, w którym kompleksowo dbamy o zdrowie zwierząt domowych! Bardzo istotna jest dla nas profilaktyka, która zapewnia psom i kotom ochronę przed poważnymi chorobami.

Co oznacza profilaktyka w przypadku psa i kota?

Profilaktyczne wizyty w gabinecie weterynaryjnym obejmują przede wszystkim szczepienia psa lub kota, zapobieganie pasożytom oraz badania krwi. Nasz gabinet weterynaryjny oferuje szczepionki przeciwko chorobom zakaźnym psów jak nosówka, parwowiroza, zakaźne zapalenie wątroby, leptospiroza, zapalenie tchawicy i oskrzeli, wścieklizna, czy borelioza. Wykonasz u nas także szczepienie kota przeciwko panleukopenii, herpeswirusowi, kaliciwirusowi, wściekliźnie oraz wirusowi białaczki kotów (FeLV)

Wizyty profilaktyczne, czy warto na nie przychodzić?

Gabinet weterynaryjny warto odwiedzać nie tylko w czasie choroby zwierzęcia. Profilaktyka i odbywające się przy jej okazji wizyty umożliwiają bowiem częstą obserwację psa lub kota i wykrycie choroby na wcześniejszym etapie. Podczas kontroli odpowiadamy na wszystkie Państwa pytania, doradzamy w zakresie żywienia oraz zalecamy niezbędna badania, o ile uznamy je za konieczne.

Jak przebiega szczepienie psa?

W Twoim domu pojawił się szczeniak? Zapoznaj się ze schematem szczepień młodych psów i koniecznie odwiedź gabinet weterynaryjny GoldenVet! Pamiętaj także, że szczepienie przeciwko wściekliźnie jest w Polsce obowiązkowe! Pierwsza dawka powinna zostać podana w ciągu 30 dni od ukończenia przez szczenię 3 miesiąca życia.Następnie należy zgłaszać się na szczepienia nie rzadziej niż co 12 miesięcy.

Jak przebiega szczepienie kota?

Profilaktyka ma ogromne znaczenie w przypadku młodych zwierząt! Pierwsze szczepienie kota powinno odbyć się po 8 tygodniu życia kota. Kocię czekają dwie lub trzy dawki podstawowej szczepionki oraz szczepienia dodatkowe. Nie jesteś pewny, kiedy zgłosić się do lekarza weterynarii? Sprawdź optymalny kalendarz szczepień dla kociąt.

Szczepienie kota, a mięsaki

Wielu opiekunów słyszało już o tak zwanych mięsakach poszczepiennych. W rzeczywistości są to główni włókniakomięsaki poiniekcyjne.Etiologia tego guza nie jest do końca poznana. Wiadomo jednak, że pojawia się w miejscach szczepień lub podawania innych leków. Początkowo powiązano go jednak ze szczepionkami przeciw wściekliźnie i FeLV. Czy masz się czego bać? Gabinet weterynaryjny GoldenVet to miejsce, w którym zastrzyki u kotów podawane są zgodnie z najnowszymi zaleceniami w miejsca, z których najłatwiej usunąć potencjalną zmianę rozrostową.

Odrobaczanie – profilaktyka zdrowia zwierząt i ludzi

Kontrola inwazji pasożytniczych jest ważna! Główne pasożyty wewnętrzne u zwierząt domowych glisty, włosogłówki i tasiemce. Sprawdź, co musisz wiedzieć o odrobaczaniu!

Profilaktyka – jak zwalczać pasożyty zewnętrzne?

Głównymi pasożytami zewnętrznymi są pchły i kleszcze. Sprawdź, jakie preparaty do ich zwalczania psów i kotów dostępne na rynku zoologicznym!