Chirurgia psa i kota

Zabiegi chirurgiczne u psów i kotów wykonywane są w gabinecie weterynaryjnym GoldenVet każdego dnia! Umów się na wizytę u naszych specjalistów, jeżeli Twój pies został ranny, planujesz sterylizacje, boisz się trudnego porodu u suki lub wyczułeś jakiekolwiek guzy, guzki lub uwypuklenia.

Szycie ran u psów

Prawie wszystkie zabiegi chirurgiczne u psów wymagają szycia rany. Chirurdzy z gabinetu weterynaryjnego GoldenVet mają ogromne doświadczenie także w chirurgicznym opatrywaniu ran po pogryzieniach oraz głębokich urazach opuszek łap!

Kiedy potrzebne jest cesarskie cięcie?

Niestety nie każda suczka lub kotka jest w stanie urodzić samodzielnie. Z pomocą przychodzi cesarskie cięcie! Jeżeli Twój pupil należy do rasy predysponowanej do trudnych porodów, zaplanuj ten zabieg z Nami! Skontaktuj się z lekarzem weterynarii także, gdy:
• poród się przedłuża,
• płód zaklinował się w drogach rodnych,
• suczka słabnie,
• doszło do zatrzymania akcji porodowej po wcześniejszych skurczach.

Przepukliny – najczęstsze zabiegi chirurgiczne u psów młodych

Najczęstszą operowaną w gabinecie weterynaryjnym GoldenVet przepukliną jest przepuklina pępkowa u szczeniąt i młodych psów. Zwykle jest to zmiana o charakterze kosmetycznym, którą jednak należy usunąć np. w trakcie sterylizacji lub kastracji.
Inne i groźniejsze przepukliny u psa to:
• przepuklina przeponowa,
• przepuklina pachwinowa,
• przepuklina kroczowa,
• przepuklina rozworu przełyku,
• przepuklina osierdziowa.

Guzy i guzki – nie czekaj aż urosną!

Jeżeli wyczułeś u swojego psa lub kota jakiekolwiek guzy, guzki lub uwypuklenia, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem weterynarii! Małe zmiany są łatwiejsze do usunięcia, a zabieg chirurgiczny u psa we wczesnej fazie nowotworu minimalizuje ryzyko przerzutów. Sprawdź, jak wygląda diagnostyka oraz operacja!

Zabiegi chirurgiczne u psów w przypadku ciał obcych!

Twój pies połknął fragment zabawki albo skarpetkę? Mieszkasz we Wrocławiu? Nasza załoga przeprowadza zabiegi chirurgiczne u psów obejmujące usuwanie ciał obcych z żołądka oraz jelit. Kompleksowo zajmiemy się Twoim pupilem od badania ogólnego po rekonwalescencję po zabiegu!

Plastyka podniebienia i nosa u ras brachycefalicznych

Zauważenie u psa duszności wdechowej połączonej z charczeniem, świstami i chrapaniem
powinno skłonić do wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Są to objawy zespołu brachycefalicznego występującego m.in. u mopsów, bokserów, buldogów oraz pekińczyków. Chirurdzy z gabinetu weterynaryjnego GoldenVet wykonują zabiegi chirurgiczne u psów brachycefalicznych, które mają na celu poprawić komfort życia tych czworonogów!