Preparat Coprovet dla psów i kotów

Preparat Coprovet dla psów i kotów

51,66  brutto

Kategoria: sklep

Preparat Coprovet wspierający kontrolę koprofagii u zwierząt

Co to jest kaprofagia?

Kaprofagia to zachowanie, w którym zwierzęta jedzą odchody – własne lub innych osobników. U psów, które są najczęściej kojarzone z tym zachowaniem, kaprofagia może wynikać z różnych przyczyn. Niektróe z nich to niedobory żywieniowe, problemy behawioralne, nudności. Może wiązać się też z zachowaniem naśladowczym lub wynikiem ciekawości, szczególnie u młodych szczeniąt.

Choć często jest to zachowanie niepokojące dla właścicieli z medycznego punktu widzenia kaprofagia nie zawsze wymaga interwencji. Jeśli natomiast wiąże się ona z objawami chorobowymi lub prowadzi do problemów zdrowotnych, takich jak przenoszenie pasożytów, to warto jednak skonsultować się z weterynarzem. Razem wykluczymy ewentualne problemy zdrowotne i zaproponujemy rozwiązania, takie jak zmiana diety, modyfikacja zachowania, czy właśnie dołączenie suplementu Coprovet.

Gdy pies zjada odchody

Nawyk zjadania kału przez Twojego zwierzaka może być dla Ciebie frustrujący i niepokojący. Coprovet to preparat zaprojektowany, nie tylko jako rozwiązanie doraźne, ale strategia, która pomoże Ci w dłuższej perspektywie zadbać o dobrostan i zachowanie swojego psa. Poprawiając jego nawyki, możesz też zapobiec potencjalnym problemom zdrowotnym, które mogą wynikać z tego nieprzyjemnego zachowania. Produkt działa przez modyfikację zapachu i smaku kału, co efektywnie pomaga ograniczyć tę niepożądaną tendencję u Twojego pupila.

Wybierając Coprovet, dajesz możliwość swojemu psu lub kotu na skuteczną poprawę jego nawyków żywieniowych, a także zachowań. Jest to preparat, który może znacząco wpłynąć na dobrostan, a także komfort życia Twojego zwierzaka, eliminując niepożądane tendencje i umożliwiając mu zdrowsze, bardziej zrównoważone funkcjonowanie.

Skład:

  • Bromelaina (wyciąg z ananasa): wspomaga trawienie białka, pobudza procesy trawienne, a dodatkowo zapobiega zaburzeniom wchłaniania.
  • Lactobacillus rhamnosus – bakterie probiotyczne wspomagające wzrost korzystnej mikroflory jelit przy jednoczesnym ograniczeniu bakterii potencjalnie chorobotwórczych.
  • Enterococcus faecium – bakterie probiotyczne wspomagające utrzymanie prawidłowego stosunku bakterii korzystnych do potencjalnie szkodliwych w jelicie.
  • Fruktooligosacharydy (FOS) – prebiotyki, które stymulują wzrost naturalnej flory bakteryjnej jelit.
  • Ekstrakt z Yucca Schidigera – ogranicza nieprzyjemny zapach kału.
  • Składniki czynne: bromelaina pochodząca z suszonego ananasa, Lactobacillus rhamnosus, Enterococcus faecium, Fruktooligosacharydy (FOS), wyciąg z Yucca Schidigera.

Dawkowanie:

1-2 kapsułki dziennie
Kapsułki można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub wymieszać ich zawartość z karmą.

Opakowanie zawiera 30 kapsułek.