Uciążliwe kłosy u zwierząt
☀ KONIEC LATA – KONIEC PROBLEMU Z KŁOSAMI❓
👉 Nic bardziej mylnego kochani. 💚
Musicie być nadal bardzo czujni i oglądać Wasze pupile.
Obecność kłosów u psa po spacerku
Zaglądajcie im w uszy, w nos i oczywiście pod 🐾 łapki. Rozczesujcie sierść, ponieważ KŁOS najczęściej przyczepia się do długowłosych czworonogów, a jak się już uczepi to podczas ruchów psa, przemieszcza na jego ciele.
➡ Jeżeli znajdziecie kłosa w sierści, to natychmiast go usuńcie, no chyba, że jest w trudno dostępnym miejscu lub za głęboko wbity. Wówczas koniecznie zgłoście się do lekarza weterynarii. 👇
🔸 Wydawać by się mogło, że ten mały kłos nie wyrządzi dużej krzywdy. Jednak po tym co widzimy w naszej klinice, możemy powiedzieć, że sprawa jest bardzo poważna i nadal aktualna.
❤️ Odwiedzają nas pieski, u których KŁOS był bardzo dokuczliwy. Zdarzają się przypadki np. ropnia na brzuchu, który powstał właśnie przez kłosy.
Zapraszamy do naszego Gabinetu GOLDEN VET 👩⚕
📲 +48 502 234 122
☀ Warto też pamiętać o profilaktyce!
Zanim wybierzecie się na spacer, zastanówcie się, czy teren, na którym będziecie się poruszać, jest potencjalnym miejscem pojawienia się kłosów. Jeżeli tak, może warto wybrać inny rejon na spacer.
📋 Sprawdźcie również wyposażenie w swojej apteczce weterynaryjnej. Lepiej być przygotowanym na wszelkie ewentualności, takie jak pinceta czy środek do dezynfekcji, które mogą się przydać w ekstremalnych przypadkach.
🔍 Czy wiecie, że niektóre kłosy mogą się nawet przedostać do wnętrza organizmu i powodować komplikacje? To dlatego tak ważne jest, aby być czujnym i wiedzieć, jak rozpoznać i jak działać, gdy dojdzie do tak nieprzyjemnej sytuacji.
❤️ Ostatnia rada od GoldenVet: jeżeli zauważycie u swojego pupila objawy jak drapanie, niespokojne chodzenie czy inne oznaki dyskomfortu, nie zwlekajcie z wizytą u lekarza weterynarii. Lepiej dmuchać na zimne i upewnić się, że z Waszym pupilem jest wszystko w porządku, niż ryzykować długotrwałe komplikacje zdrowotne.