Badanie kardiologiczne – jak wygląda❓
Badanie kardiologiczne dla zwierzaka jest bezbolesne i jedyną pamiątką, która po nim pozostanie, to wygolony niewielki fragment sierści pod przednią łapką.
Jedną z naszych pacjentek tego dnia, 😺 była PUSIA – Kot syberyjski 🐈 Neva Masquerade, uznawany za jedną z najzdrowszych ras. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie choruje. Najczęściej zmaga się z przeziębieniem, chorobami zaraźliwymi, czy wielotorbielowatością nerek.
Koty 🙀 w zależności od rasy mogą być obciążone różnymi chorobami, a wśród wielu kotów, często nie widać nawet żadnych objawów.
I uwaga, ☝️ Neva Masquerade, jako 😻 KOTY RASY DUŻEJ mają predyspozycje do KARDIOMIOPATII PRZEROSTOWEJ SERCA ❤️
Jeżeli w Twoim domu mieszka kotek rasy wymienionej poniżej, to warto umówić się na badanie kardiologiczne:
- Neva Masquerade
- Maine Coon
- Kot Brytyjski
- Turecki Van
- Kot Amerykański Krótkowłosy
- Norweski Kot Leśny
- Ragdoll
- Sfinks
▶ BADANIA KARDIOLOGICZNE DLA ZWIERZĄT ( Psów i Kotów) 💟 USG ( ECHO) SERCA przeprowadzane są w obu naszych przychodniach i ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja i umówienie się na konkretną godzinę.
👉 Dlatego nie czekajcie na ostatnią chwilę, zadzwońcie i zapiszcie swojego Pupila na Konsultacje Kardiologiczne.
Przychodnie GoldenVet:
✅ Korzenna 15:
KARDIOLOG WETERYNARYJNY 👩⚕ dr n. wet. Pani Alicja Cepiel Kośmieja z Cor-Medicus
📞 +48 693 232 122
email: korzenna@goldenvet.pl
✅ Drzewieckiego 36 D: Termin:
KARDIOLOG WETERYNARYJNY 👩⚕ Lekarz Weterynarii Pan Michał Kośmieja z Cor-Medicus
📞 +48 502 234 122
e-mail: gabinet@goldenvet.pl
Badania kardiologiczne – dlaczego warto?
Wykonywanie badań kardiologicznych u zwierząt jest kluczowym elementem dbałości o ich zdrowie i dobrostan. Poprzez wczesne diagnozowanie problemów sercowo-naczyniowych możemy szybko wdrożyć odpowiednie leczenie. Takie działanie znacznie zwiększa szanse na dłuższe i zdrowsze życie naszych pupili. Ponadto, regularne badania kardiologiczne ułatwiają monitorowanie efektów terapii i ewentualne dostosowanie leczenia. Są one także niezwykle pomocne w przypadku zwierząt ze specyficznymi potrzebami zdrowotnymi. Mówimy tutaj o starszych zwierzętach ale także tych z genetyczną predyspozycją do problemów kardiologicznych. Dlatego inwestowanie w badania kardiologiczne jest nie tylko odpowiedzialnym podejściem do opieki nad zwierzętami, ale również korzystne dla ich długotrwałego zdrowia i komfortu życia.